Pohofest 2012 - cesta na sraz

22. červenec 2012 | 22.51 | rubrika: Výlety, akce

Už jsem tu psal, že mám v plánu letos vyrazit s bráchou na Pohofest. Přišel den D. Bylo půl osmé ráno a já už stál na nohách. Rychle jsem do sebe nasoukal jeden z koblížků, co jsme dostali od mámy na cestu, vypil horký čaj, dobalil poslední věci a vyrazil jsem k autu. Naházím věci do kufru a mířím směr Boletice nad Labem na pumpu. Zapínám rádio a z iPodu na něm pouštím můj a bráchy CZ/SK výběr. S radostí beru klíčky, otevírám hrdlo nádrže, beru pistoli a tankuji za 1000 Kč :-). Za tolik peněz jsem ještě nikdy netankoval. Když jsem nasedl zpátky do auta a otočil klíčkem v zapalování, ukazatel paliva hlásil téměř plnou nádrž. Moc hezky se na to kouká ... škoda, že si ten pohled nemůžu dopřát častěji :-). Ve chvíli, kdy odjíždím z pumpy, mi začne hrát na plné pecky tahle hitovka od Morčat na útěku. Tak jen doufám, že paní pumpařka se nejmenovala Alice ... :-D.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 1 (3x) | přečteno: 135x

Co je to politika?

11. červenec 2012 | 12.41 | rubrika: Zábava

 .. sdílel kamarád na Facebooku

Přijde za otcem pětiletý synáček a ptá se, co je to politika.
"Jak bych ti to vysvětlil", přemýšlí otec.
"Podívej se, to je jako u nás doma: Já jsem kapitalismus. Já vydělávám peníze a nosím je domů. Maminka, to je vláda. Ta mi peníze vezme, něco si nechá a zbytek přerozdělí podle svého uvážení. Naše služebná, to je dělnická třída. Ta pracuje a my ji za to platíme. Dědeček, to jsou odbory, ten dává pozor, aby dělnická třída nebyla vykořisťovaná. Ty sám jsi lid. Pro tebe to všechno všichni děláme. A tvůj malý roční bratříček, tak to je naše společná budoucnost. Rozumníš tomu?"
Chlapeček se dlouze zamyslí a pak řekne: "Zatím ještě nevím, nechám si to projít přes noc hlavou".
V noci se probudí zápachem, protože jeho malý bratříček se pokakal. Zajde tedy do pokoje rodičů. Tam spí jenom maminka a nejde probudit. Chlapec jde tedy do pokoje služky. A tam vidí tatínka, jak si se služebnou právě hezky užívá. Ani jeden si malé postavičky nevšimne. Chlapeček se smutně otočí a za rohem uvidí dědečka, jak se zájmem pozoruje oknem tatínka se služebnou. Ani dědeček si ho nevšimne. Chlapeček se rozpláče a jde si lehnout.
Ráno se ho tatínek ptá: "Tak už víš, co je to ta politika?" A chlapec smutně odpoví:
"Už to vím, ale je to trochu jinak, než jsi říkal včera". " A jak, prosím tě?"
"No, kapitalismus zneužívá dělnickou třídu. Odbory tomu nečinně přihlížejí, zatímco vláda tvrdě spí. Lid je všemi ignorován a naše společná budoucnost leží
ve sračkách.

komentáře (4) | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 1 (2x)